14. 8. 2019 ·Pavlína Červinková

INFORMACE pro šk.r. 2019/2020

D Důležité informace pro rodiče a žáky pro nový školní rok 2019/2020.

Nový školní rok 2019/2020 bude zahájen v pondělí 2. září 2018 v 8:00 hodin v I. třídě. S sebou si všichni žáci v tento první školní den přinesou pouze přezůvky (bačkory - žádáme rodiče, aby pořizovali dětem přezůvky kvalitní, se světlou podrážkou).

Prvňáčkové si s sebou přinesou i školní aktovku. Po zahájení nového školního roku se děti rozejdou domů (mezi půl 9 a 9 hodinou). Obědy i školní družina bude v provozu od úterý 3. září 2019. Celý první týden bude všem žákům končit vyučování v 11:50 hodin

Co vše potřebuje prvňáček?

školní aktovku

• penál (tužky č. 1 a 2, pero - to zpočátku potřebovat prvňáčkové nebudou), pastelky - alespoň 12 barev, gumu, případně ořezávátko)

přezůvky (bačkory) v látkovém sáčku

obaly na sešity a učebnice (silné, pevné)

cvičební úbor (tričko bílé bez potisku), šortky, tepláková souprava, cvičky - klasické jarmilky, botasky na ven (vše v látkovém v sáčku)

výtvarné potřeby na Vv - plášť proti ušpinění, ubrus na lavici, paletu na temperové barvy, temperové barvy (velké - 10 ks, české výroby!), černý slabý fix Centropen, klasický černý fix, hadřík, kulatý štětec č.2 a 6, plochý štětec (slabý a silný), lepidlo (tyčinka), nůžky, zmizík, sadu barevných papírů, kelímek na vodu. Kufřík na výtvarné potřeby dostanou prvňáčkové jako dárek od obecního úřadu.

PROSÍME rodiče prvňáčků, aby dětem zakoupili výtvarné potřeby až v prvním zářijovém týdnu, některé potřeby dostanou v balíčku.

• učebnice a sešity zajišťuje škola

• plastová obálka s drukem (patentem) na Hv - velká A4

• popisovací fólie (malá A5 a velká A4)

papírové kapesníčky (v nízké krabičce, aby se vešla pod lavici!)

• všichni žáci na začátku školního roku dostávají malé košíčky, které budou mít pod lavicí, do kterých si pořídí toto vybavení: náhradní pero, tužka, lepidlo (v penále být lepidlo nemusí, pokud má dítě lepidlo v košíčku), nůžky na papír, guma, krátké pravítko (pomůcky jsou jako náhradní, pokud si dítě např. zapomene doma penál, což se poslední dobou stává dětem často).

měkký sedák na židli (necháváme si je celý rok ve třídě, odpočíváme na nich nebo na nich sedíme, když pracujeme nebo si hrajeme v kroužku na zemi)

Možná si myslíte, že vaše dítě si věci pozná, ale raději vše dítěti podepište! Děti neustále něco hledají.

Ostatní žáci (2. - 5. ročník) si zkontrolují, zda mají:

• pomůcky na Vv a Pč (vybavení kufříku) - temperové barvy, vodové barvy, paleta, sada fixů, kelímek na vodu, hadřík, sada barevných papírů, sada pastelek, černý fix slabý Centropen, černý fix silný (Permanent), voskovky, lepidlo, štětce (2, 4, 6, 8), nůžky (kvalitnější - papír, látky,...), modelína, pracovní košile (zástěra), ubrus na lavici

• cvičební úbor (jednobarevné bavlněné tričko, šortky, jarmilky (možno i tenisky , ale se světlou podrážkou!), tepláky, mikina (nebo tepláková souprava), sportovní obuv na ven; vše v látkovém sáčku

• měkký sedák na židli

• náhradní pomůcky do košíčku pod lavici (náhradní pero, tužka, lepidlo (v penále být lepidlo nemusí, pokud má dítě lepidlo v košíčku), nůžky na papír, guma, krátké pravítko (pomůcky jsou jako náhradní, pokud si dítě např. zapomene doma penál, což se poslední dobou stává dětem často)

• papírové kapesníčky (v nízké krabičce, aby se vešla pod lavici!)

• obaly na sešity a učebnice (silné, pevné)

Zakoupit (povinné) - blok s papíry pod lavici (na kreslení a pomocné výpočty, apod.)

- plastová obálka s drukem (patentem) na Hv - velká A4

- popisovací fólie (malá A5 a velká A4)

Na konci každého měsíce si děti ponesou domů cvičební úbor na vyprání. Na konci I. pololetí pak kufřík s Vv potřebami na kontrolu.

Prosíme rodiče, aby žákům během prvního týdne zkontrolovali pomůcky na Vv, Pč, Tv a ostatní pomůcky na vyučování (vybavený penál + košíček), nadepsané, obalené učebnice a sešity + nalinkované okraje v nelinkovaných sešitech (okraje 1 cm), podepsané a doplněné údaje v žákovské knížce, vyplněné formuláře (ŠD, stravování, Aktualizace údajů, ....). Děkujeme.

Aktuální informace a změny sledujte na našich webových stránkách: www.zsmsdvory.cz