26. 8. 2021 ·Pavlína Červinková

AKTUÁLNÍ INFORMACE - šk.r. 2021/2022

Pomůcky na Vv a Pč (vybavení kufříku):

• temperové barvy, vodové barvy, paleta, sada fixů, kelímek na vodu, hadřík

• sada barevných papírů, sada pastelek, černý fix slabý (Centropen), černý fix silný (Permanent), anilinové barvy (dobrovolné)

• voskovky, lepidlo, štětce (2, 4, 6, 8), nůžky (kvalitnější – papír, látky,…), modelína

• pracovní košile (zástěra) – nejlepší s dlouhým rukávem

Úbor na TV (a Pč – práce na školním pozemku):

• jednobarevné bavlněné tričko, tepláky (legíny, bavlněné pohodlné „kraťasy“), cvičky do tělocvičny (s bílou podrážkou), sportovní obuv na ven, v případě chladného počasí mikina

Nabídka kroužků: - činnost kroužků (kromě Aj) začíná od října 2021; kroužek angličtiny začíná dle domluvy s paní učitelkou;

V průběhu září budeme zjišťovat zájem o tyto kroužky:

• Angličtina kroužek (Bc. Iva Schönová Pavlová)

• Sportovní kroužek (Mgr. N. Holická)

• Keramický kroužek (Mgr. E. Hladíková)

Zakoupit (povinné!!!):

notový sešit (3. – 5. ročník) – možno použít z minulého ročníku (minimálně 5 volných listů)

• úkolníček (1. roč. nemusí kupovat)

• blok s papíry (na kreslení a pomocné výpočty, zápisky ve vyučování, apod.)

• plastová obálka s drukem (patentem) – velikost A4 (hudební výchova)

popisovací fólie (A5 a A4)

• nízkou krabičku s papírovými kapesníčky

• obal na roušky s 2 náhradními rouškami

• vybavení košíčků v lavici: náhradní pero, tužka, guma, krátké pravítko, nůžky na papír, lepidlo!!! (košíček dostanou děti ve škole)

Kontrola pomůcek na Vv a Pč, Tv a ostatní potřebné pomůcky na vyučování proběhne v pondělí 6. září 2021!!! (vybavený penál + košíček) nadepsané, obalené učebnice a sešity; podepsané a doplněné údaje v žákovské knížce, vyplněné formuláře (ŠD, stravování, „Aktualizace údajů“), cvičební úbor na Tv

Doplňující informace:

1. Omluvenky

Důvod nepřítomnosti svého dítěte je povinen rodič sdělit škole do 3 dnů (třídnímu učiteli nebo ředitelce školy). Tento důvod je nutné poté zapsat do žákovské knížky. Plánovanou absenci (návštěva lékaře, rodinné důvody atd.) do 3 dnů rodič omluví předem do žákovské knížky.

O plánovanou absenci od 4. dne je povinen rodič požádat ředitele školy prostřednictvím formuláře „Žádost o uvolnění žáka z vyučování“ (ke stažení na webových stránkách školy).

2. Odhlašování obědů

V případě nepřítomnosti je potřeba oběd odhlásit nejpozději do 8 hodin téhož dne ve školní jídelně. Pozdější odhlášky nemohou být akceptovány. Prosíme, dodržujte toto pravidlo. Po návratu do školy je nutné oběd opětovně přihlásit v tentýž den do 8 hodin (žák nebo rodič).

Aktuální informace a změny sledujte na našich webových stránkách: www.zsmsdvory.cz