19. 12. 2019 ·Pavlína Červinková

INFORMACE O NAŠÍ ŠKOLE

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

jelikož se blíží čas zápisů do prvních tříd, dovoluji si Vás tímto oslovit s nabídkou služeb naší školy.

Jsme málotřídní škola v obci Dvory, nedaleko Nymburka. V jedné budově sídlí mateřská škola a základní škola. Děti MŠ a žáci ZŠ se denně potkávají a pomáhají si. Paní učitelky společně plánují školní i mimoškolní akce. Každý den spolu hovoří a řeší vše potřebné pro chod školy. Je zde i školní jídelna a školní družina. Jistě by se dalo o naší školičce napsat mnoho, ale nechci Vás zahltit množstvím informací.

Nyní si jistě kladete otázku „Co Vám pro Vaše dítko můžeme dále nabídnout?“

· V prvé řadě klidné a rodinné prostředí.

· Individuální přístup ke každému žákovi.

· Minimální % výskytu šikany mezi dětmi.

· 90 % našich žáků pokračuje ve studiu na nižších gymnáziích.

· Umíme pracovat ve spolupráci s rodiči i s dětmi s výukovými problémy. S dětmi, které mají problém se soustředěním, jsou roztěkané, nepozorné, motorický nevyzrálé atd., ale i s dětmi nadanými.

· Naše škola však bohužel není bez bariérová.

· Máme zde školní hřiště a zahradu vybavenou herními prvky i tělovýchovným náčiním, hřiště na házenou, doskočiště. Děti zde tráví hodiny tělesné výchovy, velkou přestávku či chvíle strávené ve školní družině.

· Prožitkový chodník i bylinkovou zahrádku. Záhon, kde děti objevují jak sít, sázet a starat se o rostlinky. Také jsme si udělali s dětmi hřbitov odpadků, kde sledujeme délku rozkladu některých odpadů.

· Obě učebny jsou vybavené počítači, interaktivní tabulí, tablety.

· Naše škola disponuje s moderními pomůckami např. kufříky na pokusy (prvouka, přírodověda), matematické pomůcky, pomůcky pro výuku jazyků (logico piccolo, dida pomůcky a další).

· Jelikož si uvědomujeme, jak se u dětí ztrácí manuální zručnost a tím dochází ke zhoršení grafomotoriky, zaměřili jsme se i na polytechnickou výuku (práce na zahradě, šroubování, zatloukání, stavby dle fantazie z kostek, ze stavebnic atd).

Často se učíme v přírodě – prožitkem.

Toto vše zaštiťuje stmelený, kvalifikovaný kolektiv pedagožek s profesionálním přístupem.

Na naší škole pracuje i několik kroužků. V tomto školním roce je to sportovní kroužek, keramický kroužek a kroužek anglického jazyka.

Těm, kteří vydrželi a přečetli si můj příspěvek až do konce, přeji krásný den Mgr. Jarmila Blažková, ředitelka Základní a mateřské školy Dvory

•   zsdvory@zsmsdvory.cz